PFS Functional Training®

Opis szkolenia

Trening Funkcjonalny to najbardziej popularny system ćwiczeń, którego podstawą jest funkcjonalność ruchu, czyli możliwość jego wykorzystania w życiu codziennym. Specyfika treningu pozwala stworzyć system ćwiczeń dający się zastosować w każdej grupie wiekowej i w każdym stopniu zaawansowania sprawności ruchowej ćwiczących. Trening Funkcjonalny - trening ten ma swoje korzenie w rehabilitacji ruchowej. Nie jest treningiem specjalistycznym ukierunkowanym na konkretną dziedzinę sportową, a kształtowaniem wzorców ruchowych, które leżą u podstaw motoryczności człowieka i są niezbędnym elementem prawidłowego rozwoju ruchowego. Celem treningu jest ogólna poprawa sprawności mięśni całego ciała przez pracę w wielu płaszczyznach, przy współpracy mięśni głębokich i globalnych opartych głównie na działaniu taśm mięśniowych, a nie trenowaniu mięśnia przez ćwiczenia wyizolowane. Zastosowanie sprzętu oraz przeprowadzenie zajęć grupowych np.easy ball, fit ball, bosu, tubing, step, kettlebell, sztangi, taśmy.

To dwudniowe szkolenie warsztatowe dla trenerów personalnych,instruktorów siłowni oraz instruktorów fitness, dające uczestnikom wiedzę z zakresu zyskującego ogromną popularność treningu funkcjonalnego.
- Dokładne omówienie zasad treningu funkcjonalnego na przykładach różnych dyscyplin sportu
- Omówienie podstawowych i zaawansowanych ćwiczeń przy użyciu: Kettlebells, powerbag, sandbag, bosu, taśm oporowych
- Rozgrzewka w treningu funkcjonalnym
- Trening Plyometryczny
- Podstawy stabilizacji kręgosłupa i rola w treningu osób początkujących i zaawansowanych
- Trening funkcjonalny w treningu obwodowym
- Trening interwałowy o wysokiej intensywności

 

Warunki szkolenia

Szkolenie przeznaczone dla osób z doświadczeniem w pracy Instruktora w dziedzinach prozdrowotnych. Praca w dziedzinie fitnessu, fizjoterapii lub rehabilitacji. Wymagana jest znajomość podstaw anatomii i fizjologii człowieka. Ukończenie szkoleń PFS Aerobics&Step Instructor®PFS Theory Fitness®PFS Gym Instructor®, PFS Personal Trainer® lub szkoleń o podobnym zakresie w innej placówce szkoleniowej.

 

Czas trwania szkolenia

2 dni

Certyfikat ukończenia szkolenia

Wymaganiem uzyskania certyfikatu jest pozytywne zaliczenie ćwiczeń.
Uczestnicy otrzymują certyfikat ukończenia szkolenia PFS Funcional Training® oraz tytuł Professional Fitness Functionl Training Instructor.

 

Cena szkolenia

600 PLN

Prowadzący szkolenie

Szymon Moszny
Adam Ptak
Bartosz Trąbka
David Pozos

Tematyka szkolenia

- Definicja treningu funkcjonalnego
- Zasady budowania lekcji w treningu funkcjonalnym, serie progresywne w konstrukcji w sposobie budowania lekcji
- Technika ćwiczeń i konstrukcje łączenia modyfikacji
- Zastosowanie sprzętu
- Skurcze mięśniowe, funkcjonalność mięśni
- Trening funkcjonalny a elastyczność, równowaga, siła, stabilizacja

 

Rejestracja
PFS Functional Training®

Aby zmienić termin i miejsce, wybierz inny z listy powyżej
Dziękujemy, Twoje zgłoszenie zostało przyjęte.
pokaż wszystkie
Najlepsza jakość gwarantowana przez IMG S.A.

Drogi Kliencie,

zważywszy, że od dnia 25.05.2018 r. swoje bezpośrednie zastosowanie ma Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych osobowych - określane jako „RODO”), Administrator Twoich danych osobowych (IMG S.A. z siedzibą w Gdyni) chciałby Cię poinformować na jakich zasadach zbiera oraz przetwarza Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują Ci w związku z przetwarzaniem tych danych osobowych.

Wszystkie niezbędne informacje znajdziesz w naszej zaktualizowanej Polityce Prywatności, z którą możesz zapoznać się klikając tutaj.

Pozdrawiamy,
Zespół IMG S.A.