Jak przyspieszyć swój metabolizm? 5 sposobów

Pewnie znasz osoby które pochłaniają duże ilości słodyczy, fast-foodów i mimo to nie przybierają na wadze a ty trzymasz się ścisłej diety i nadal masz problemy z nadwagą.
Nie martw się są sposoby na to aby przyspieszyć swój metabolizm i stracić zbędne kilogramy.

 1. Zjedz śniadanie.
  Śniadanie jest rzeczywiście. najważniejszym posiłkiem dnia. Zjedz je najpóźniej godzinę po obudzeniu to przyspieszy twój metabolizm.

 2. Jedz owoce i warzywa bogate w błonnik.

  Spożywaj zwłaszcza owoce i warzywa a wysokiej zawartości błonnika, który działa odchudzająco. Produkty, które zawierają duże ilości błonnika to: gruszki, maliny, jabłka, banany, awokado, marchew, buraki, migdały.

 3. Ćwiczenia interwałowe.
  Ćwiczenia interwałowe polegają na przeplataniu treningu o dużej intensywności z treningiem o niskiej intensywności.
  Taki trening, wiąże się z większym wydatkiem energetycznym w trakcie trwania wysiłku, ale również podkręca metabolizm na wiele godzin po skończeniu treningu. Skutek? Spalasz więcej tłuszczu nawet jak nie trenujesz.

 4. Ćwiczenia siłowe
  Podobnie jak w treningu interwałowym dochodzi do długotrwałego podkręcenia metabolizmu. Taki trening stymuluje mięśnie do wzrostu, co za tym idzie przyspiesza nam metabolizm gdyż większość kwasów tłuszczowych spalana jest właśnie w tkance mięśniowej. Nie martw się po takim treningu nie zamienisz się w Pudziana, zwłaszcza kobiety nie muszą się tego obawiać. Na zbudowanie dużej muskulatury potrzebne są lata ciężkich ćwiczeń, często wspomaganych hormonami. Jeśli chodzi o kobiety to poziom testosteronu jest bardzo niski co nie pozwala na rozbudowanie dużej masy mięśniowej

 5. Wybieraj nisko przetworzoną żywność.
  Spożywając mniej przetworzoną żywność spalasz więcej kalorii czyli twoja przemiana materii jest szybsza.

pokaż wszystkie
Najlepsza jakość gwarantowana przez IMG S.A.